Laupäeval ootame ekskursioonidele Komendandi-näitusel

Laupäeval kell 12 algab Jelena Rõbakova juhtimisel venekeelne ja kell 14  Kerly Ritvali juhatusel eestikeelne ringkäik  näitusele „Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“. Eestikeelsel ringkäigul on soovijaile abiks eesti viipekeele-tõlk.

Betoonist võlutud August Komendandi näitus Rotermanni soolalao suures saalis on avatud 26. juulini 2020. Giidiga tuuril osalemine muuseumipiletiga.

August Komendant oli Järvamaalt pärit Eesti-Ameerika ehitusinsener, keda saab pidada üheks 20. sajandi suurimaks betoonehitiste loojaks ja propageerijaks. Komendandi karjäär algas Eestis ning jätkus Saksamaal ja USAs. Saaremaal sündinud arhitekti Louis Kahniga koostöös valmis mitu maailma arhitektuurilukku läinud hoonet. Näitusel on 13 Louis Kahni originaal joonist või maketti, osa neist esimest korda arhiividest välja toodud. Samuti on näitusel arhitektide Moshe Safdie, Oscar Tenreiro, Elmar Lohki tööd ja muidugi Komendandi originaaljoonised. Pilku püüavad ka Kadrioru staadioni, Tartu Roosi tänava lennuangaari ja Tartu viljaelevaatori maketid ja joonised.

Esmatutvuseks soovitame vaadata videoekskursiooni näitusele siit: https://youtu.be/jyKoHbz7TC4

Näituse vaade. Foto Reio Avaste