Aulo Padari näitusele mööda videosilda

Näitus Eesti ühe tunnustatuma sisearhitekti Aulo Padari loomingust, mis avab teda inimese, õppejõu ja ruumiloojana, on külastajate rõõmuks avatud vähemalt 9. maini 2021. Kuniks terviseolukord lubab muuseumil taas uksed avada, pakume isutekitajaks videokülastuse, kus Padari näituse meeskond pakub üht võimalikku vaatenurka:

Aulo Padari (80) projektidest tähtsaima osa moodustavad avalike hoonete ja endiste kolhoosikeskuste interjöörid. Koostöös arhitekt Toomas Reinuga valmisid endise Linda kolhoosi peahoone Kobelas (1971–1973) ning Rapla KEK-i peahoone Raplas (1973–1977). Samuti kuulus Padar Moskva olümpiamängudeks ehitatud Pirita purjespordikeskuse (1975–1980) autorite kollektiivi. Tema loomingusse kuulub ka valuutapoe Turist (1981–1982) ning nüüdseks hävinud poliitharidusmaja, hilisema Sakala keskuse (1982–1986) sisearhitektuur. Seega avanes Padaril karjääri kestel võimalus tegeleda rea Eesti arhitektuuri kullafondi kuuluvate hoonetega. Isikupärase autorina lõi ta neisse interjöörid, mis olid või on väärtuslikud nii tervikuna kui üksikesemete tasandil. Padari loomingus kajastub laiemalt Nõukogude perioodi arhitektuuri- ja ruumiloome fenomen ning aina olulisemaks muutub toonaste mastaapsete ruumikontseptsioonide taga olevate tekke- ja ehituslugude dokumenteerimine.

Näitusega koos valmis Aulo Padari loomingut kokkuvõttev kataloog. Karen Jagodini ja Sille Pihlaku koostatud ning Robi Jõelehe kujundatud kataloog valiti 2020. aasta 25 Eesti kaunima raamatu hulka ja on müügil ka Eesti Arhitektuurimuuseumi e-poes