Avatud Majad 80. Tallinna mereväravad

Avatud majad 80. Tallinna mereväravad
Kolmapäeval, 20. septembril kell 16.00

Kohtumispaik: Tallinna sadama kruiisiterminali väravas (Logi 4/2)
Teejuht: muinsuskaitsja ja Eesti Kunstiakadeemia teadur Triin Talk
Rühma suurus: 30 osalejat
Piletid hinnaga 12 eurot Fientas

Avatud Majade sari alustab sügist ümmarguse 80. ringkäiguga, mille käigus pöörame pilgu mere suunal. Külastame hooneid Tallinna sadamapiirkonnas, mis on suurte arenduste pöörises. Ringkäiku juhib muinsuskaitsja Triin Talk, kes lisaks hoonetele tutvustab sadama tulevikuarenguid ning potentsiaali muutuda inimsõbralikuks ja huvitavaks linnaruumiks, et see paeluks ka kohalikku publikut.

Alustame tuuri 2021. aastal valminud Vanasadama kruiisiterminalis (arhitektid Salto ja Stuudio Tallinn) – hoones, mis on ühtaegu mõeldud reisijate teenindamiseks, sündmuste korraldamiseks ning avalikuks linnapargiks. Kruiisiterminalis on avalik ruum, restoran ja turvatud alad omavahel nutikalt üheks liidetud. Tuuril tutvustavad hoonet arhitektid, külastame terminali siseruume ning jalutame 850 meetrit pikal promenaadil.

Järgmiseks peatuseks on büroohoonete paar, milles tegutsevad ettevõtted Tallink, Infortar ja Eesti Gaas. Need majad on sadamaala väravaks ning äratuntavad valge X-kujulise betoonist fassaadiribistiku ning kolmnurksete klaasist tulesümbolite poolest. Hooneid tutvustab arhitekt Meelis Press.

Tuuri lõpetame märgilises Tallinna linnahallis. Valmides 1980. aasta olümpiaregatiks, oli linnahall esimene omalaadne merevärav linlastele. Arhitektide Raine Karbi ja Riina Altmäe ning sisearhitekti Ülo Sirbi projekteeritud mastaapse maamärgi saatuse ümber keerleb jätkuvalt terav diskussioon.

Tuur toimub jalgsi ja kestab orienteeruvalt 3 tundi.

Igal Avatud Majade sarja ekskursioonil osalejal on võimalik sama piletiga külastada korra Eesti Arhitektuurimuuseumi näituseid Rotermanni soolalaos, Ahtri tn 2.

Sarja toetab Eesti Kultuurkapital
Piletid müügil Fientas
Hind: 12 eurot
Rühma suurus: 30 osalejat
Lisainfo: info@arhitektuurimuuseum.ee