Müügitingimused

1. Üldtingimused

1.1 Eesti Arhitektuurimuuseumi e-pood tegeleb kogude ja näitustega seotud trükiste ning meenete müügiga.

1.2 Eesti Arhitektuurimuuseumi e-poest ostes kohalduvad käesoleva lepingu tingimused, e-poe toodete hinnakiri ja Eesti Vabariigi õigusaktidest tulenevad õigused ja kohustused.

Tellimistingimuste ja kehtivate e-poe toodete hinnakirjaga saab tutvuda Eesti Arhitektuurimuuseumi e-poe kodulehel.

2. Toodete tellimise kord

2.1 Tellija valib endale sobivad tooted, määrab koguse, toodete eest tasumise ja kohaletoimetamise viisi. Enne lõplikku tellimuse esitamist saab tellija tellimuse üle vaadata ja seda muuta. Seejärel tellija kinnitab tellimuse, vajutades pärast maksmist nupule „Tagasi kaupmehe juurde”. Vastasel juhul tellimust ei aktiveerita. Pärast makse kinnitamist saadetakse tellija e-posti aadressile teade tellimuse kinnituse kohta. Tellimusi saab esitada eesti või inglise keeles.

3. Toodete kohaletoimetamine

3.1 Tellitud tooted toimetab tellijani Eesti Arhitektuurimuuseumi e-pood vastavalt tellija valitud kättetoimetamisviisile: Eestis Omniva või Itella smartposti pakiautomaadi kaudu, kulleriga või Rotermanni Soolalaos asuvast muuseumipoest ning rahvusvahelise postiteenuse kaudu.

3.2 Toodete kohaletoimetamise viisi valib tellija tellimisvormi täites. Tellimisvormis on tellijale nähtav kohaletoimetamise fikseeritud hinnakiri.

3.3 Toodete kohaletoimetamise viisid:

3.3.1 Omniva/Itella smartposti pakiautomaat

– Tellitud tooted jõuavad tellijani Omniva/Itella smartposti pakiautomaadi kaudu 3–5 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saamisest tellija e-posti aadressile.

– Kohaletoimetamise tasu 4 (neli) eurot.

– Tellija valib tellimisvormis antud nimekirjast endale sobiva asukohaga pakiautomaadi.

– Tellimuse pakiautomaati jõudmisel saadetakse tellija mobiiltelefonile ja e-posti aadressile teade, kus on kirjas pakiautomaadi asukoht, lahtiolekuajad ning personaalne uksekood. Uksekoodi sisestamisel pakiautomaadi uks avaneb ja tellija saab tellitud paki kätte. Tellimust hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates sõnumi saatmisest tellija mobiiltelefonile ja e-posti aadressile. Kui tellija ei ole 7 kalendripäeva jooksul pakki automaadist välja võtnud, tagastab Omniva/Itella smartpost paki Eesti Arhitektuurimuuseumile. Sel juhul võtab Eesti Arhitektuurimuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele. Tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

3.3.2 Omniva/Itella smartposti kuller (Eesti piires)

Tellitud tooted toimetatakse kulleriga tellija märgitud aadressile 48 tunni jooksul alates tellimuse kinnituse saatmisest tellija e-posti aadressile.

– Kui tellimus vormistatakse nädalavahetusel (reedel kell 12.00 kuni pühapäeval 24.00) või riigipühal, hakkab 48-tunnine tähtaeg jooksma nädalavahetusele või riigipühale järgneval esimesel tööpäeval kell 9.00.

Kulleriga kohaletoimetamise korral lepib kuller tellijaga kokku sobiva aja paki üleandmiseks. Ärikliendile toimetatakse saadetis ettehelistamiseta pakil näidatud aadressile. Kui kokkulepitud kellaajal ei ole võimalik pakki üle anda, võetakse tellijaga telefoni teel ühendust. Kui kuller tellijaga telefoni teel ühendust ei saa, jäetakse tellija postkasti teatis ning pakk toimetatakse lähimasse postkontorisse. 14-päevase tagastusperioodi jooksul tuleb hoida alles toote paki peal olev triipkood, mille alusel on võimalik pakk ettenähtud aja jooksul lähimasse postkontorisse tagastada. Kui tellija ei ole 14-päevase tagastusperioodi jooksul pakki postkontorist välja võtnud, tagastab Omniva/Itella smartpost paki Eesti Arhitektuurimuuseumile. Sel juhul võtab Eesti Arhitektuurimuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele. Tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

– Kohaletoimetamise tasu 8 (kaheksa) eurot.

3.3.3 Rotermanni Soolalao muuseumipood

– Paki saab muuseumipoest kätte tasuta. Tellija saab tellimuse muuseumipoest kätte 14 kalendripäeva jooksul isikut tõendava dokumendi alusel. Kui tellija ei ole tellimusel 14 kalendripäeva jooksul järel käinud, võtab Eesti Arhitektuurimuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele, tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

3.4 Toote kohaletoimetamine väljapoole Eesti Vabariiki

Eesti Arhitektuurimuuseumi e-poe kaudu saab tellida tooteid väljapoole Eestit. Välismaale tellimiseks valige riikide nimekirjast sihtpunkt. Kui soovitud riiki ei ole väljapakutud riikide nimekirjas, palun võtke ühendust e-posti aadressil info@arhitektuurimuuseum.ee. Olenevalt riigist on saadetise kohalejõudmis aeg 7–30 tööpäeva.

– Kohaletoimetamise tasu leiate kodulehelt.

3.5 Toode peab jõudma tellijani tervena ja kinnises pakendis. Transpordil viga saanud tootest anda kohe teada e-posti aadressil info@arhitektuurimuuseum.ee.

4. Tellimusest taganemine

4.1 Tellijal on õigus tellimusest taganeda 14 kalendripäeva jooksul alates toote kättesaamise päevast.

4.2 Tellimusest taganemiseks tuleb tellijal esitada kirjalikult e-posti aadressile info@arhitektuurimuuseum.ee taganemisavaldus. Taganemisavalduses tuleb ära märkida, tellimuse number, tellija ees- ja perekonnanimi, tellija pangakonto number ja pangakonto valdaja nimi.

4.3 Juhul, kui tellija taganeb tellimusest, kohustub tellija viivitamatult tagastama kasutamata ja kahjustamata tooted, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul alates taganemisavalduse ärasaatmisest. Tellija võib tooted tagastada Eesti Arhitektuurimuuseumi muuseumipoodi Rotermanni Soolalaos või posti teel aadressile: Eesti Arhitektuurimuuseum, Ahtri 2, 10151 Tallinn.

4.3.3 Omniva/Itella smartposti pakiautomaadi kaudu kätte saadud paki saab 14 kalendripäeva jooksul originaalpakendis tagastada sama pakiautomaadi kaudu, kasutades paki saabumisest teavitanud sõnumis või e-kirjas sisalduvat tagastuskoodi.

4.3.4 Kulleriga kätte saadud paki saab on 14 kalendripäeva jooksul originaalpakendis tagastada Omniva/Itella smartposti kaudu, tagastamine toimub Toote pakendil olnud vöötkoodi alusel.

4.4 Eesti Arhitektuurimuuseum tagastab tellijale tagastatud toodete eest tasutud summa ja kohaletoimetamise tasu ulatuses, mis vastab tellija poolt tasutud summale, kuid mitte rohkem kui 3,69 + km. Juhul, kui tellija tagastab tooted osaliselt, siis kohaletoimetamise tasu ei tagastata. Eesti Arhitektuurimuuseum tagastab raha 3–14 kalendripäeva jooksul pärast tagastatava toote Eesti Arhitektuurimuuseumisse jõudmist. Juhul, kui tagastamise põhjus on puudustega toode, tagastab Eesti Arhitektuurimuuseum tellijale saatmiskulu täies ulatuses.

4.5 Kui tellitud toode on kasutatud või kahjustatud, siis on Eesti Arhitektuurimuuseumil õigus nõuda kahju hüvitamist kuni toote müügihinnani sõltuvalt toote väärtuse langusest. Vastav summa arvatakse maha tellijale tagastatavast summast.

4.6 Juhul, kui tellimus on saatmise käigus kannatada saanud, palun võtke ühendust Eesti Arhitektuurimuuseumi e-posti aadressil info@arhitektuurimuuseum.ee.

5. Pretensiooni esitamine

5.1 Tellijal on õigus esitada toote kohta pretensioone Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatud aja jooksul Eesti Arhitektuurimuuseumi e-posti aadressil info@arhitektuurimuuseum.ee.

6. Tellija kohustused

6.1 Tellija on kohustatud edukaks tellimuseks sisestama korrektsed vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, elukoha aadress, kontakttelefon ja e-posti aadress.

6.2 Juhul, kui tellija esitatud andmed on ebatäpsed või mittetäielikud, ei saa Eesti Arhitektuurimuuseum tellimust täita. Võimalusel võtab Eesti Arhitektuurimuuseum tellijaga toote tellimuse osas ühendust.

6.3 Tellimuse vormistamisel nõustub tellija Eesti Arhitektuurimuuseumi e-poes sätestatud kasutustingimustega.

7. Eesti Arhitektuurimuuseumi õigused ja kohustused

7.1 Eesti Arhitektuurimuuseumil on õigus muuta e-poe lepingu tingimusi ja muuta või täiendada olemasolevat hinnakirja. Kõik hinnakirjaga seonduvad ja lepingu tingimusi puudutavad muudatused avaldatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi e-poe leheküljel.

7.2 Eesti Arhitektuurimuuseum jätab endale õiguse toote müügist loobuda, kui hinnakirjas on tehnilise vm eksituse tõttu vale hind.

7.3 Eesti Arhitektuurimuuseum kohustub Tellijale saatma korrektsed tooted. Kui tellija annab teada tellitud toote praakeksemplarist, kohustub Eesti Arhitektuurimuuseum toote välja vahetama. Ilmnenud tootmisveaga toode vahetatakse välja juhul, kui toote puudus oli olemas toote üleandmisel tellijale.

– – –

Eesti Arhitektuurimuuseum
Registrikood: 70004650
Aadress: Ahtri 2, 10151 Tallinn
Telefon: 625 7000

 

  Muuseum on avatud:
  T – P 11:00 – 18:00
  E suletud

  23. veebruaril on muuseum avatud kella 15ni, 24. veebruaril suletud!

   

  Liitu meililistiga

 • Rotermanni soolaladu

  icon-youtubeicon-instagramF

  covid safe logo