Hea avalik ruum. Eesti Vabariik 100 arhitektuuriprogramm

III

Korrus

14.05. – 14.06.2015

Arhitektuurivõistlused toimusid „Eesti Vabariik 100“ arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames, mille eesmärk on riigi 100. sünnipäevaks uuesti aktiivseks muuta olulised keskusepiirkonnad Eesti suuremates maakonnakeskustes. Avaliku ruumi atraktiivseks ja kogemuslikuks muutmisega tekib inimestele võimalus ja põhjus seda ruumi rohkem kasutada. Uued linnakeskused rajatakse avalike arhitektuurivõistluste tulemustena. Kärdla, Põlva, Rapla, Tõrva, Valga ja Võru keskväljakute arhitektuurivõistlused toimusid alates 2014. aasta sügisest kuni käesoleva aasta kevadeni ning kokku osales 65 ideekavandit.

„Eesti Vabariik 100“ arhitektuurivõistlusi rahastab Riigikantselei ja korraldab Eesti Arhitektide Liit koostöös 14 kohaliku omavalitsusega. Võistluste tulemused on kavas realiseerida EAS regionaalarengu meetmete abil Eesti Vabariigi juubeliaastaks.

Lisainfo siin.

Tõrva keskväljaku ja linnaruumi konkursi võidutöö „Mulgikuurort!. Autorid Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer.

Tõrva keskväljaku ja linnaruumi konkursi võidutöö „Mulgi kuurort”. Autorid Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer.