OASE bänner

Oaas

III

Korrus

08.10. – 09.01.2022

Rahvusvahelise haardega näitusel esitletakse kunstnike, arhitektide ja disainerite loodud mikrokeskkondi, mis pakuvad inimestele eri vormides uusi innovatiivseid ja turvalisi elupaiku keset vaenulikku maailma. Näitus tutvustab üheksat näidet keskkondadest ja olukordadest, mida võib käsitleda omamoodi hoolivuse maastikena. Universumite eksperimentaalne iseloom muudab nad intrigeerivateks proovikivideks, neid võib vaadata nii tuleviku metafooridena kui ka traditsioonilisemate arhitektuursete lahendustena. Nad kõik küsivad ja uurivad, kuidas meie – inimesed ja mitteinimesed – suhtleme ja reageerime, kui seisame silmitsi meie piire proovile panevate tingimustega.

Publikul palutakse näituse külastamise ajal koguda projekte illustreerivaid plakateid. Külastuse lõpuks moodustavad need üheskoos justkui temaatilise ajakirja. Lisaks plakatitele on iga projekti illustreeritud mõne objekti, foto või videoga.

Näitus ei ürita anda vastuseid ega müüa mingit teooriat võimaliku oaasi prototüübi kohta, vaid kutsub inimesi selles tagasihoidlikus interaktiivses seikluses kaasa lööma. See on kutse uurimisreisile, kus avastada ja arutada teemaga seotud küsimusi. Loodame anda külastajale mõtlemisainet, mis võiks pakkuda inspiratsiooni, et luua mõni uut tüüpi innovaatiline ja loominguline mudel oaasist lähitulevikus.

Osalevad autorid: Andrea Zittel, Santiago Borja, OFFICE Kersten Geers David Van Severen, Norma Jeane, Alfredo Barsuglia, Elmgreen & Dragset, Irma Cohen, Tom Hengen, Rummu seikluskeskus ja ZA/UM.

Näituse kuraatorid on Barcelonas elav arhitekt ja visuaalkunstnik Irma Arribas ning Belgia päritolu Erich Weiss, vabakutseline videokunstnik ja kuraator.

Toetaja Eesti Kultuurkapital.

Kaasrahastatud Euroopa Liidu Loov Euroopa programmi poolt (Future Architects).

Fotod: Evert Palmets

 

Näitusest meedias:

ERR Kultuuriuudised 11. oktoobril 2021 Näitus oaasid esitleb tehislikke keskkondi mis pakuvad pelgupaika

ERR kultuuriportaalis 8. oktoobril 2021 Arhitektuurimuuseumis avati rahvusvahelne näitus Oaas

ARTTERRITORY 23. novembril 2021 https://arterritory.com/en/visual_arts/topical_qa/25866-an_oasis_in_a_desert_of_hostility