Orgaaniline arhitektuur – inspireeritud inimesest ja loodusest

II

Korrus

16.02. – 24.03.2013

100 aastat orgaanilist arhitektuuri
Näitus tutvustab orgaanilise arhitektuuri arengut 100 aasta jooksul.

Hollandist pärit näituse kuraator Pieter van der Ree: „Inimestele üldiselt meeldib orgaaniline arhitektuur, see on elav, värviküllane ja vormirikas. Ka orgaanilise arhitektuuri näitus on elav ja värviküllane, lisaks fotomaterjalidele on rohkelt hoonete makette ja eksponaate, mida saab puudutada, toole, kus saab istuda ja nende vorme katsuda.“

Näitusel on orgaanilise arhitektuuri näiteid erinevatest valdkondadest alates kallitest villadest kuni sotsiaalmajade, kirikute, lasteaedade ja koolideni. Lisaks ajaloolisele läbilõikele saab ülevaate orgaanilisest arhitektuurist erinevatel kontinentidel.

Näituse külastajad saavad tutvuda ehituskunstiga, milles kesksel kohal on inimene ning kus säästev ja tervislik ehitis moodustab looduse ja kultuuriga harmoonilise terviku. Orgaaniline arhitektuur ei ole stiil, vaid lähenemine arhitektuurile, mis püüab luua konkreetsest ehitusülesandest, kohast, ajast ja inimestest lähtuvaid originaalseid vorme.

Orgaanilise arhitektuuri näitusega paralleelselt on Eesti Arhitektuurimuuseumis kuni 10.märtsini avatud näitus Tartu Waldorfkeskuse arhitektuurivõistlusest, mille lähteülesandes oodati samuti orgaanilise arhitektuuri kasutamist. Tutvuda saab 27 võistlustöö pildimaterjalide ja makettidega,

Korraldajad: Eesti Arhitektide Liit, Eesti Arhitektuurimuuseum, Tartu Vaba Waldorfkooli Selts

Täname sündmuse toetajad ja koostööpartnerid: Sihtasutus IONA, Eesti Arhitektide Liit, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Kultuurkapital, Hollandi Kuningriigi Suursaatkond Tallinnas, Transpoint International (EST) AS, Antroposoofiliste Institutsioonide Edendamise Selts, Tartu Vaba Waldorfkooli Selts