Täna avatud 11–18

Sisenemine sisenemisse

Teatriõhtu näitusel “Eesti teatrimajad”

Eesti Arhitektuurimuuseumi näituse „Eesti teatrimajad“ puhul jõuab taas publikuni Henri Hüti ja Veiko Tubina lavastus “Sisenemine sisenemisse”, mis on üks suurimaid ettevõtmisi Eesti teatris – ühes lavastuses on korraga laval pea kõik Eesti etendusasutused.

Etendus 30. mail kell 19 Rotermanni soolalaos, piletid hinnaga 22 eurot müügi Fientas.

2018. aasta festivalil DRAAMA esietendunud lavastusse koguti kõikide Eesti teatrite ja etendusasutuste helilised publikukutsungid ja seostatud tähistajad. Märguanne, mis reeglina tähistab etenduseks valmisolekut ning on signaal saali kogunemiseks, on lavastuse keskne tegelane. Erinevate kutsungite kuulamisele ja info kuvamisele lisanduvad lavaruumi ka mõtestavad protsessid.

“Sisenemine sisenemisse” on projekt, kus esimest korda käsitletakse Eesti teatreid ja etendusasutusi ühes lavastuses identiteedi küsimustes koos. Eesti teater on Euroopas väga unikaalne publiku heliliste kutsungite poolest, Vanemuise algatatud kena tava on sütitanud kõiki teatreid disainitud signaalile tähelepanu pöörama, sest üleminek elust kunsti kogemusse on samm lähemale identiteedi terviklikumale tajumise võimalusele.
“Sisenemine sisenemisse” on vaataja ning vaatemängu kohtumise valmisolek.

Autor, lavastaja, etendaja: Henri Hütt
Lavastaja, etendaja: Veiko Tubin
Kunstnik, disain: Jaan Evart
Tehniline tugi: Sebastian Talmar
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, koostööpartner: Eesti Teatri Agentuur, toetaja: Eesti Kultuurkapital
Etendus kestab 72 minutit.

Näitus „Eesti teatrimajad“ toob Rotermanni soolalao suures saalis rambivalgusesse Eesti teatriarhitektuuri ja on avatud 22. septembrini 2024.