Täna avatud 11–18

ELAV RUUM. Jaak Juske

Jaak Juske peab loengu Tallinna kesklinnast ajaloolase pilgu läbi. Juske teeb ajarännaku Vene turult Heinaturule, rääkides vanade fotode abil Tallinna südalinna muutumistest ajas ning piilub ka tulevikku, mida ei saabunud.

Jaak Juske on ajaloohuviline poliitik, publitsist, XIV Riigikogu liige ning ajalooõpetaja. Ta on kirjutanud Tallinna, Tartu, Narva, Pärnu ja Eesti ajaloost ning teinud rohkelt ajaloomatku, koostanud näituseid ja esinenud raadio- ja telesaadetes.

ELAV RUUM on Eesti Arhitektuurimuuseumi loengusari, kus astuvad üles nii arhitektid, ajaloolased, muinsuskaitsjad kui ka teised ruumispetsialistid. Muuseum soovib populaarses vormis tutvustada siinset arhitektuuriajalugu, tegevarhitektide loomingut ning käsitleda publiku osalusel meie elukeskkonnas toimuvaid muutusi.

Loengusari on mõtteline täiendus arhitektuurimuuseumi püsinäitusele „ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri“, mis tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut läbi 20. ja 21. sajandi.

Loeng peeti Arhitektuurimuuseumi suures saalis eksponeeritud fotonäituse „Linnapilt. Tallinna, Tartu ja Pärnu peatänavad“ laiendusena.

7. juunil 2022
Moderaator: Triin Ojari
Toetaja: Kultuurkapital