Lugege värskendatud Tallinna arhitektuurigiidi!

Tallinn Architecture 1900–2020. Architecture Guide. Kaanepilt

Kindlasti saabub taas turismihooaeg, külaliste võõrustamise ettevalmistuseks soovitame lugeda Arhitektuurimuuseumi värsket trükist, inglisekeelse Tallinna 20. sajandi arhitektuurigiidi uustrükki (eelmine väljaanne ilmus 2010). Seekord on kaante vahel ehitiste paremik aastatest 1900–2020. Esinduslik ning värviline arhitektuurigiid kutsub avastama vanalinna kõrval ka Eesti uuemat 20. ja 21. sajandi arhitektuuri.

Arhitektuuriteadlane Karin Hallas-Murula on objektide valikul lähtunud ehitiste arhitektuursest kvaliteedist ja ajaloolisest tähendusest, pidades silmas ka hoonete asukohta linnas ning ligipääsetavust väliskülalisest arhitektuurihuvilise jaoks. Lisaks vanalinnale ja südalinnale suunab giid ringi vaatama Pirital, Lasnamäe-Mustamäel-Õismäel, Nõmmel ja mujal.

Kasutatud fotod pärinevad enamjaolt Eesti Arhitektuurimuuseumi fotokogust, ent rohkelt on kasutatud ka spetsiaalselt selle raamatu tarvis arhitektuurifotograaf Martin Siplase tehtud ülesvõtteid.

Tallinn Architecture 1900–2020. Architecture Guide
Koostaja: Karin Hallas-Murula
Tõlkija: Krista Mits
Kujundaja: Angelika Schneider