Muuseumist

Eesti Arhitektuurimuuseum asutati 1991. aasta 1. jaanuaril ja tegutseb 1908. aastal valminud Rotermanni soolalaos, mis on üks Tallinna tööstusarhitektuuri erilisi näiteid. Muuseum teeb tööd mõeldes nii erialaspetsialistile, turistile kui koolilapsele.

Arhitektuurimuuseum on oluline Eesti ehitatud ajaloo talletaja. Näitused nii kohalikust arhitektuuriajaloost, rahvusvahelisest praktikast kui ka kõige kaasaegsemast, alles ideestaadiumis arhitektuurist, on üks viis ruumi meie ümber märkama õppida.

Muuseumil on esinduslik ja põnev jooniste ja projektide arhiiv nii 1920.–1930. aastatest kui ka nõukogude perioodist, samuti fotokogu ning pidevalt täienev maketikogu. Suur osa makettidest on vaatamiseks püsinäitusel „Elav ruum: sajand Eesti arhitektuuri“. Muuseumi jaoks on oluline ka aktiivne suhestumine kaasaja arhitektuuri teemaga, soovime mõista ja uurida tänast elukeskkonda meie kiirelt muutuvas ajas, siin teeme üliõpilastega koostööd nii uurimis kui praktikabaasina.

Lastele sobib maailma märkama õppimiseks eriti hästi „Uuri ruumi!“ püsiekspositsioon muuseumi keldrisaalis. Igas vanuses uudishimulikke rõõmustav avastusnäitus „Uuri ruumi!“ pälvis 2019. aasta parima püsinäituse auhinna. Rändauhind Suur Muuseumirott on Rotermanni soolalaos külastajaid tervitamas kuni uue auhinnasaaja selgumiseni 2021. aasta juunis.

Muuseum teeb koostööd Eesti teiste arhitektuuriorganisatsioonide ja -ühenduste ning muuseumidega. Rahvusvahelises koostöös on olulisim, et Eesti Arhitektuurimuuseum on rahvusvahelise arhitektuurimuuseumide ühenduse ICAM juhatuse liige, head suhted on nii Põhjamaade kui Euroopa arhitektuuriinstitutsioonidega.

 

 

  Muuseum on avatud:
  T – P 11:00 – 18:00
  E suletud

  NB! Juulikuus võib e-poe tarneaeg olla tavapärasest pikem!

  Liitu meililistiga

 • Rotermanni soolaladu

  icon-youtubeicon-instagramF