Täna avatud 11–18
lapsed vaatavad soolalao maketti

UURI RUUMI

Kõikidele vanuseastmetele, ka lasteaia lastele

Muuseumi keldrisaali lastele ja noortele mõeldud püsinäitus õpetab ruumi kogema ja tabama arhitektuuri olemust. Soolalao võlvide alla loodud keskkond pakub elamusi erinevatele meeltele. Ruumi saab uurida silmade, kõrvade, naha ja kogu kehaga – seda kõike saab teha ka näitust tutvustavas haridusprogrammis. Proovime leida vastused järgmistele küsimustele: milline on kõige sobivam tool, kuidas nägemine ja ruumi tajumine omavahel seotud on, kuidas ruum sind puudutab, mis tunne on olla ümmarguses ruumis, kuidas ruumid lõhnavad,  kas ruumi saab maitsta, milline on hoonete vereringe jne. 

Suure muuseumiroti pälvinud ehk 2019. aasta parima püsinäituse koostasid arhitektuurimuuseumis tegutseva Arhitektuurikooli õpetajad Katrin Koov, Kaire Nõmm ja Kadri Klementi, kes suunavad lapsi ruumist mõtlema, koos vaadatakse nii majade sisse kui ka nendest kaugemale – linna ja loodusesse. Näituse valmimisel oli samuti oma sõna öelda õpilastel endil, kes rääkisid, millises ruumis neile meeldiks olla ja mis arhitektuuri juures põnev tundub. Näitus avab arhitektuuri tegemise erinevaid tahke alates ideest ja materjalidest kuni reaalse ruumielamuse sünnini.

Programm toetab keemia, füüsika, geograafia, matemaatika ja kunstiõpetuse ainesisu omandamist.

Programm kestab: 90 minutit

Õpetaja tagasiside

Silvia Paluveer, Tallinna Tondi Põhikooli õpetaja

“Näitusele sisenesid õpilased ettevaatlikult ja isegi kartlikult – peegelpõrand ja valgustus lõid kogu ruumile maagilise õhkkonna ja peeglile astudes tundus justkui kõnniksid veepinnal. Väljapaneku mõistmine ei nõudnud õpilastelt suurt vaimset pingutust, kuid võimaldas kogeda õpitavat kogu kehaga. Nagu kommenteeris üks õpilane: „Ma ei tea, mida ma õppisin, aga ma tundsin väga palju!“”